blank blank blank

צור קשר

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא עלות

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

  נחלות ומושבים

  אם עוקבים אחר נושא הקרקעות בכלל בישראל, חלוקתן בין המגזרים השונים, הזכויות עליהן, למי מגיע ולמי לא, הקרקעות בקיבוצים, שטחים חלקאים והסבתם לשטחי בניה למגורים וכמובן במושבים הפרטיים, מבינים מייד שהנושא הזה והתחום הזה בכלל הנו סבוך ביותר. מספר רב מאד של אינטרסים מול מספר רב מאד חוקים אזוריים וחוקי עזר וכן חוקים רגילים וחוקי יסוד מול כספים מאד גדולים שמעורבים בתחום הקרקעות והבנייה, קבלנים גדולים ועוד ועוד.

  אם נקלעתם בעל כורחכם או שאתם מעורבים בעניין הנחלות במושבים מפאת הנסיבות, בנים ממשיכים לדוגמה, הרחבות וכדומה.. אזי אין לכם כל אפשרות אחרת מאשר להצטייד בייעוץ משפטי מהדרגה הראשונה. לא משרד צעיר שעוסק במליון תחומים ותחום הקרקעות הוא אחד מהם אלא משרד ותיק ורציני עם הוכחות וקבלות בתחום. אסור בשום אופן להתפתות כי כל טעות שנובעת מחוסר יכולת או חוסר נסיון עלולה לעלות לכם עשרות ואפילו מאות אלפי שקלים. לכאן או לכאן. לטובתכם או לרעתכם.

  לכן, למרות שאולי עורכי דין נחלות במושבים ישנם כמה אם תבצעו חיפוש במנועי החיפוש השונים, משרד אחד בולט מעל כל היתר ואת זה אני יכול להגיד בביטחה. משרד עו"ד שדה ושות'. משרד זה הממוקם ברחובות, הנו משרד ותיק שעוסק במספר תחומים אשר אחד מהם הוא מקרקעין או נחלות במושבים לעניינו. המשרד גם עוסק בהפקעת קרקעות, ייצוג חקלאי, תכנון ובניה אשר כולם תחומים שנוגעים להתיישבות הכפרית והחקלאית ורלוונטים לענייננו.

  אז לפני שאתם מקלידים במחשב במנוע החיפוש עו"ד נחלות מושבים, כבר אתם יודעים ומכירים את משרד עו"ד שדה ושות' שעליו ניתן לסמוך.

  זכרו שבעניינים הללו צריך לפעול מהר וביעילות. כי כאמור מעורבים כאן המון אינטרסים ואינפורמציה שאתם, כאזרחים מהשורה, אין סיכוי וכל אפשרות שתדעו אותם או תוכלו להגן על עצמיכם בפני המועצה, העיריה או מול כל מוסד שלטוני אחר, מקומי או ארצי.

  אם אתם נדרשים לייעוץ בעניין נחלות במושבים אז אל תחפשו ברשת "עורך דין נחלות במושבים" או עו"ד נחלות במושבים". הקלידו רק "משרד עו"ד שדה ושות'" וצאו לדרך. כי על נושא נחלות במושבים לא מתפשרים ויוצרים קשר עם היועצים הטובים ביותר. החלטה זו יכולה לחסוך לכם עשרות אלפי שקלים וזמן רב.

  עורך דין נחלות

  עורך דין מושבים

  רבים אינם יודעים כי במושבים במדינת ישראל עדיין יש אגודות חברים , משקים ונחלות כמו בעבר. המושבים יש בהן סוגיות ובעיות שונות שאינן עולות בערים למשל.  על מנת להיאבק בזכויות האלו של בעלי הנחלה או על מנת להתיר תסבוכות אחרות במושבים כדאי להיעזר בעורך דין מושבים. מאמר זה מטרתו להכיר את תפקיד של עורך דין מושבים ולהכיר מהו מושב כפי שניתן להגדירו על פי ההגדרה של מושבים.

  מהו מושב?

  מושב הוא צורת יישוב ייחודית בישראל באף ארץ אחרת אין את צורת היישוב הזו הצורה הזו של המושב היא צורה שבה מתאגדת קבוצה של חברים בדרך כלל במסגרת כפרית כחיים שיתופיים במסגרת זו המתיישבים נקראים חברים בניגוד לקיבוץ שהוא היה שיתופי

  במושב כל יחידה היא יחידה עצמאית לכל חבר מושב יש חלקה החלקה הזאת ברובם של המקרים משמשת לחקלאות. במושב מתגוררים גם מספר אנשי שאינם גרים במושב אך משמשים כבעלי תפקידים מסוימים במושב.

  רוב המושבים קיבלו אדמות שהוקצו להם על ידי המדינה וחלקם הוקמו לפני קום המדינה . המושב היא צורת המגורים שמזמינה סוגיות שונות שבהם עורך דין מושבים צריך לדון בהם.

  עורך דין מושבים מומלץ

  ערך דין מושבים הוא עורך דין העוסק בעניינים שונים הקשורים למושבים ובין הנושאים שהוא מתעסק איתם קשורים למרקמים השונים  במושבים השונים החל מעריכת צוואות בדגש על המושבים השונים, הכנת הסכמים משפחתיים בדגש על השבט והנחלה, ישוב סכסוכים בין חבר לאגודה וייצוג של החבר, העברת משק חקלאי ללא תמורה בין בני משפחה , גירושין במושב וכל ההשלכות שלהן על אופן חלוקת הנחלה בין בני הזוג , נחלות פיצול של נחלות והרחבות של נחלות שונות , ייצוג אגודות שיתופיות וועדים מקומיים בעיקר בנוגע לנחלות או סכסוכים שונים. התמחות בייצוג עיזבונות שונים ופיקדונות בתוך המושב בכל הנושאים האלו עורך דין מושבים מתמחה ומצליח בקלות רבה להתמודד ולייצג בבתי המשפט השונים בהצלחה יתרה כאשר הוא שם לב להשגיח על הזכויות של כל שאר הזקוקים בנושא זה.

  עורך דין נחלות

  מושבים הינם צורת חיים הייחודית לעם היושב בציון. חשוב להדגיש כי צורה זו מאחדת קבוצה של אנשים חברים יחד באגודה שיתופית, התושבים נקראים חברים ולכל אחד מהם מחולקות נחלות. נחלות אלו מחולקות לפי כל משפחה. חשוב לציין כי רוב המושבים קיבלו את הקרקע מהמדינה, חלקם אחרי קום מדינה וחלקם לפני שהוקמה.

  מן הסתם נחלות אלו מייצרות מצבים שונים שלא קיימים בערים וחלק מהם הינם מצבים משפטיים ולכן יש צורך בעורך דין נחלות. עו"ד זה מטפל בעניינים רגישים אלה של נחלות, והוא בעל ניסיון בתחום ייחודי זה השייך לתחום המקרקעין.

  מהי ההגדרה של נחלה?

  לפי שנבין את התחומים שבהם מתמחה עורך דין נחלות, יש להביא מהי נחלה. על פי החוק  בספרי המשפט של מדינת ישראל הנחלה מוגדרת כקרקע חקלאית שהוחכרה לאדם לתקופה מוגבלת, הקרקע הזו יכולה להיות מקור הפרנסה שלו והוא גם יכול לגור שם. הסכם הנחלה כולל שני דברים עיקריים: ההסכם/הרשות בין רשות מקרקעי ישראל, האחראית לקרקע עליה ניצבת נחלה, ובין חבר המושב בעל הנחלה. הזכות המשפטית והחובות של בעלי הנחלה יונקות מכוח ההסכם שבינם, לבין רשות מקרקעי ישראל והאגודה השיתופית. עורך דין נחלות מסייע לאנשים רבים לממש את הזכות שלהם בנחלה.

  מהם הנושאים שעורך דין נחלות מתעסק בהם?

  • מכר נחלות – אחד הנושאים היותר חשובים שעורך דין נחלות מתעסק בהם. כאשר בעל נחלה מבקש למכור את הנחלה לאדם אחר ועליו להעביר את הזכויות שבקרקע למישהו אחר.
  • משק למכירה – לא רק מדובר על מגרש אלא מדובר על חיות שונות ובהמות וציוד חקלאי ולולים ורפתות למשל שהם גם נמכרים תחת העסקה וזוהי עסקה לא פשוטה.
  • עורך דין מיסוי נחלות – עורך דין זה אחראי לרכישה/מכירה של נחלה, וכל המשתמע מכך בנושא המיסוי על הנחלה.
  • הסכמי משפחה – ענייני ירושות הסכמי ממון, כל אלו ועוד נושאים אחרים מגיעים לפתחו של עורך דין נחלות והוא מצליח להיכנס אל עובי הקורה ולהגיש עזרה וסיוע.

  באם הנכם פועלים בנושא נחלה, או זקוקים לסיוע משפטי בנושא מורכב זה, פנו אל משרד עו"ד שדה ושות',  שנוסד בשנת 2002 ע"י עוה"ד רן שדה ועו"ד שושנה שדה. לצוות המשרד ניסיון רב בתחום והתמחות מיוחדת בנושאי מושבים וקיבוצים וכלל עסקאות במסגרת דינים אלה.

   ייעוץ ראשוני וקביעת פגישה

   08-9415022

   או מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

    נא בחרו את סוג הפנייה >>
    להסדרה או בירור חובפונה חדש, יעוץ ראשוני

    ייצוג נושים

    ייצוג נושים - כל מה שרציתם לדעת נושים ניצבים במקרים רבים בין הפטיש לסדן: מצד אחד...

    המשך קריאה

    ליטיגציה מקרקעין

    ליטיגציה מקרקעין - מה חשוב לדעת? ליטיגציה מקרקעין היא שירות רב ערך. הכוונה היא לייצוג לקוחות...

    המשך קריאה

    בן ממשיך

    אחד מהנושאים שרבים אינם מכירים בהם, הוא הנושא של בן ממשיך. נושא זה נמצא כיום...

    המשך קריאה