blank blank blank

צור קשר

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא עלות

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

  נחלות ומושבים

  אם עוקבים אחר נושא הקרקעות בכלל בישראל, חלוקתן בין המגזרים השונים, הזכויות עליהן, למי מגיע ולמי לא, הקרקעות בקיבוצים, שטחים חלקאים והסבתם לשטחי בניה למגורים וכמובן במושבים הפרטיים, מבינים מייד שהנושא הזה והתחום הזה בכלל הנו סבוך ביותר. מספר רב מאד של אינטרסים מול מספר רב מאד חוקים אזוריים וחוקי עזר וכן חוקים רגילים וחוקי יסוד מול כספים מאד גדולים שמעורבים בתחום הקרקעות והבנייה, קבלנים גדולים ועוד ועוד.

  אם נקלעתם בעל כורחכם או שאתם מעורבים בעניין הנחלות במושבים מפאת הנסיבות, בנים ממשיכים לדוגמה, הרחבות וכדומה.. אזי אין לכם כל אפשרות אחרת מאשר להצטייד בייעוץ משפטי מהדרגה הראשונה. לא משרד צעיר שעוסק במליון תחומים ותחום הקרקעות הוא אחד מהם אלא משרד ותיק ורציני עם הוכחות וקבלות בתחום. אסור בשום אופן להתפתות כי כל טעות שנובעת מחוסר יכולת או חוסר נסיון עלולה לעלות לכם עשרות ואפילו מאות אלפי שקלים. לכאן או לכאן. לטובתכם או לרעתכם.

  לכן, למרות שאולי עורכי דין נחלות במושבים ישנם כמה אם תבצעו חיפוש במנועי החיפוש השונים, משרד אחד בולט מעל כל היתר ואת זה אני יכול להגיד בביטחה. משרד עו"ד שדה ושות'. משרד זה הממוקם ברחובות, הנו משרד ותיק שעוסק במספר תחומים אשר אחד מהם הוא מקרקעין או נחלות במושבים לעניינו. המשרד גם עוסק בהפקעת קרקעות, ייצוג חקלאי, תכנון ובניה אשר כולם תחומים שנוגעים להתיישבות הכפרית והחקלאית ורלוונטים לענייננו.

  אז לפני שאתם מקלידים במחשב במנוע החיפוש עו"ד נחלות מושבים, כבר אתם יודעים ומכירים את משרד עו"ד שדה ושות' שעליו ניתן לסמוך.

  זכרו שבעניינים הללו צריך לפעול מהר וביעילות. כי כאמור מעורבים כאן המון אינטרסים ואינפורמציה שאתם, כאזרחים מהשורה, אין סיכוי וכל אפשרות שתדעו אותם או תוכלו להגן על עצמיכם בפני המועצה, העיריה או מול כל מוסד שלטוני אחר, מקומי או ארצי.

  אם אתם נדרשים לייעוץ בעניין נחלות במושבים אז אל תחפשו ברשת "עורך דין נחלות במושבים" או עו"ד נחלות במושבים". הקלידו רק "משרד עו"ד שדה ושות'" וצאו לדרך. כי על נושא נחלות במושבים לא מתפשרים ויוצרים קשר עם היועצים הטובים ביותר. החלטה זו יכולה לחסוך לכם עשרות אלפי שקלים וזמן רב.

  בן ממשיך

  אחד מהנושאים שרבים אינם מכירים בהם, הוא הנושא של בן ממשיך. נושא זה נמצא כיום רק באגודות שיתופיות או במושבים מקום המדינה, כך שהאדם אינו נחשף אליהם כל כך, ויחד עם זאת ישנם מקרים שסוגיית בן ממשיך, יכולה לגרום לפירוק המשק והנחלה. מאמר זה יתייחס לסוגיה של בן ממשיך ויעניק את כל המידע האפשרי בעניין על מנת שסוגיה זו תהיה מובנת לכל.

  מהו בן ממשיך?

  ההגדרה החוקית היא לבן אחד בלבד. המושג בן מתייחס לא רק לבן עם קשרי דם, אלא גם בן זוג, בן מאומץ או נכד יחיד של המשפחה. תוקף בן ממשיך יכול להיקבע במגוון רחב של דרכים בהתחייבות בלתי חוזרת של אחד ההורים על ידי צוואה. כאשר מדובר על משק חקלאי ההתחייבויות ויכולה להיות על ידי חכירה של קרקע. יש הבדל בין סוגי היישובים לעניין זה. החוק המשפטי מצליח להבחין בין כל אחד מסוגי היישובים, לעניין של בן ממשיך.

  זכויות בן ממשיך

  רבים אינם יודעים זאת, אבל הזכויות של בן ממשיך תקפות גם אם האבא אינו בעל זכויות כבר במשק החקלאי או שנפטר. מצד ראשון בן ממשיך זכאי להטבות רבות מכוח החוק הזה ולכן במצב שיש חשש של בן ממשיך יש לגשת מיד לעורך דין מומחה, שיעזור בכוח המשפט לזכות בזכויות הללו.

  חברות באגודה ובן זוג

  בן ממשיך שעומד בתנאים על פי החוק והוא לא בן המושב או היישוב, רשאי להביא אל הוועדה את כל המסמכים על מנת להתקבל כחבר ביישוב. במידה והוועדה תתנגד לקבל את אותו בן ממשיך, על הועד לפתוח בהליך נגדו לא פחוות מ 45 ימים מתחילת הדחייה. יחד עם זאת, תקנות החוק לא מונעות מבן אחר של בעל המשק להיות חבר, אלא אם כן נקבעו בתקנון היישוב או המושב תנאים אחרים. על מנת להצליח להשיג את כל הזכיות המוקנות על גבי החוק יש צורך להיעזר בעורך דין. פנו אל משרד עו"ד שדה ושות' בראשותם של עוה"ד רן שדה ועו"ד שושנה שדה. למשרד צוות מומחים וותיק שימשח לסייע לכם בנושא זה ובנושאים נוספים.

  בן ממשיך במושב

  אחת הסוגיות שאיתן מתמודדים בתי המשפט בישראל לאחרונה, היא סוגיית בן ממשיך במושב. רבים נעזרים בהגשת המסמכים, בעורך דין מומחה לנושא זה. בתי המשפט חלוקים בעניינים אלו. מאמר זה מטרתו להסביר את סוגיית בן ממשיך במושב, להגדיר זאת על פי חוק ולדאוג להכנת כל המסמכים בצורה הטובה ביותר כך שכל אדם יוכל להבין את הנושא טוב יותר.

  מיהו בן ממשיך במושב?

  מנהל מקרקעי ישראל (כשמו אז) קבע מדיניות, כי מתוך מטרה לשמר את הנחלות כיחידות עצמאיות, מנהל מקרקעי ישראל (כשמו אז) מעדיף כי כל נחלה תעבור לרשות בן ממשיך בנחלה ולמשפחה של בעל הנחלה. הרצון של מנהל מקרקעי ישראל הוליד את הקרקע של בן ממשיך במושב.

  בתקנות השיפוטיות מוגדר בן ממשיך כך: בן ממשיך אחד, בן מאומץ אחד, או נכד אחד של בעל קרקע, רשאי לקבל אותו לאחר מותו ולרשת אותו. אם הוא לא גר במושב, עליו להתקבל כחבר מן המניין במושב ולהתגורר במושב. במקרים של פטירת חבר אגודה או מתיישב, עוברות הזכויות על הנחלה באופן אוטומטי לבן הזוג, במידה ואין בן זוג כזה, יועברו הזכויות לבן ממשיך כפי הוא מוגדר על פי חוק.

  הסוגיות שעולו מין החוק

  מינוח זה שהוא אינו חד משמעי, מעלה שאלות ותהיות רבות כמו במידה והורים מינו את הבן הממשיך וחתמו על כל המסמכים, האם הם יכולים לחזור בדעתם מהמינוי הזה. בתי המשפט נדרשים לא אחת להכריע בסוגיות אלו על פי ההגדרה של בית משפט עליון. המושג של בן ממשיך יקבע אך ורק במושבים שבהם יש נחלות מוגדרות ושייכות למשפחה ולא בכל יישוב שבהם מתגוררים הורים והילד רוצה לקנות את מגרש באמצעות ההורים. קביעה זו היא תקדימית ומשנה את התמונה כולה. יחד עם זאת ההכרה של בית המשפט בבן ממשיך, מלווה בהמון בירוקרטיה ויש להציג ולחתום על מסמכים רבים ולהגישם לסוכנות היהודית במושב סוכנותי וביניהם : פרוטוקול האגודה על קבלת בן ממשיך חתום בחותמת אגודה מקומית, צילום ת.ז של הבן הממשיך, הפקדת דמי טיפול ועוד. בכל מקרה של בן ממשיך במושב, תוכלו לפנות אל משרד עו"ד שדה ושות'. למשרד צוות מומחים וותיק ובעלי הישגים מקצועיים מרשימים ופורצי דרך בתחום– נחלות ומושבים, מגזר חקלאי, הפקעות מקרקעין, תכנון ובניה, , ייפוי כוח מתמשך, צוואות וירושות.

  עורך דין מושבים

  רבים אינם יודעים כי במושבים במדינת ישראל עדיין יש אגודות חברים , משקים ונחלות כמו בעבר. המושבים יש בהן סוגיות ובעיות שונות שאינן עולות בערים למשל.  על מנת להיאבק בזכויות האלו של בעלי הנחלה או על מנת להתיר תסבוכות אחרות במושבים כדאי להיעזר בעורך דין מושבים. מאמר זה מטרתו להכיר את תפקיד של עורך דין מושבים ולהכיר מהו מושב כפי שניתן להגדירו על פי ההגדרה של מושבים.

  מהו מושב?

  מושב הוא צורת יישוב ייחודית בישראל באף ארץ אחרת אין את צורת היישוב הזו הצורה הזו של המושב היא צורה שבה מתאגדת קבוצה של חברים בדרך כלל במסגרת כפרית כחיים שיתופיים במסגרת זו המתיישבים נקראים חברים בניגוד לקיבוץ שהוא היה שיתופי

  במושב כל יחידה היא יחידה עצמאית לכל חבר מושב יש חלקה החלקה הזאת ברובם של המקרים משמשת לחקלאות. במושב מתגוררים גם מספר אנשי שאינם גרים במושב אך משמשים כבעלי תפקידים מסוימים במושב.

  רוב המושבים קיבלו אדמות שהוקצו להם על ידי המדינה וחלקם הוקמו לפני קום המדינה . המושב היא צורת המגורים שמזמינה סוגיות שונות שבהם עורך דין מושבים צריך לדון בהם.

  עורך דין מושבים מומלץ

  ערך דין מושבים הוא עורך דין העוסק בעניינים שונים הקשורים למושבים ובין הנושאים שהוא מתעסק איתם קשורים למרקמים השונים  במושבים השונים החל מעריכת צוואות בדגש על המושבים השונים, הכנת הסכמים משפחתיים בדגש על השבט והנחלה, ישוב סכסוכים בין חבר לאגודה וייצוג של החבר, העברת משק חקלאי ללא תמורה בין בני משפחה , גירושין במושב וכל ההשלכות שלהן על אופן חלוקת הנחלה בין בני הזוג , נחלות פיצול של נחלות והרחבות של נחלות שונות , ייצוג אגודות שיתופיות וועדים מקומיים בעיקר בנוגע לנחלות או סכסוכים שונים. התמחות בייצוג עיזבונות שונים ופיקדונות בתוך המושב בכל הנושאים האלו עורך דין מושבים מתמחה ומצליח בקלות רבה להתמודד ולייצג בבתי המשפט השונים בהצלחה יתרה כאשר הוא שם לב להשגיח על הזכויות של כל שאר הזקוקים בנושא זה.

  עורך דין נחלות

  מושבים הינם צורת חיים הייחודית לעם היושב בציון. חשוב להדגיש כי צורה זו מאחדת קבוצה של אנשים חברים יחד באגודה שיתופית, התושבים נקראים חברים ולכל אחד מהם מחולקות נחלות. נחלות אלו מחולקות לפי כל משפחה. חשוב לציין כי רוב המושבים קיבלו את הקרקע מהמדינה, חלקם אחרי קום מדינה וחלקם לפני שהוקמה.

  מן הסתם נחלות אלו מייצרות מצבים שונים שלא קיימים בערים וחלק מהם הינם מצבים משפטיים ולכן יש צורך בעורך דין נחלות. עו"ד זה מטפל בעניינים רגישים אלה של נחלות, והוא בעל ניסיון בתחום ייחודי זה השייך לתחום המקרקעין.

  מהי ההגדרה של נחלה?

  לפי שנבין את התחומים שבהם מתמחה עורך דין נחלות, יש להביא מהי נחלה. על פי החוק  בספרי המשפט של מדינת ישראל הנחלה מוגדרת כקרקע חקלאית שהוחכרה לאדם לתקופה מוגבלת, הקרקע הזו יכולה להיות מקור הפרנסה שלו והוא גם יכול לגור שם. הסכם הנחלה כולל שני דברים עיקריים: ההסכם/הרשות בין רשות מקרקעי ישראל, האחראית לקרקע עליה ניצבת נחלה, ובין חבר המושב בעל הנחלה. הזכות המשפטית והחובות של בעלי הנחלה יונקות מכוח ההסכם שבינם, לבין רשות מקרקעי ישראל והאגודה השיתופית. עורך דין נחלות מסייע לאנשים רבים לממש את הזכות שלהם בנחלה.

  מהם הנושאים שעורך דין נחלות מתעסק בהם?

  • מכר נחלות – אחד הנושאים היותר חשובים שעורך דין נחלות מתעסק בהם. כאשר בעל נחלה מבקש למכור את הנחלה לאדם אחר ועליו להעביר את הזכויות שבקרקע למישהו אחר.
  • משק למכירה – לא רק מדובר על מגרש אלא מדובר על חיות שונות ובהמות וציוד חקלאי ולולים ורפתות למשל שהם גם נמכרים תחת העסקה וזוהי עסקה לא פשוטה.
  • עורך דין מיסוי נחלות – עורך דין זה אחראי לרכישה/מכירה של נחלה, וכל המשתמע מכך בנושא המיסוי על הנחלה.
  • הסכמי משפחה – ענייני ירושות הסכמי ממון, כל אלו ועוד נושאים אחרים מגיעים לפתחו של עורך דין נחלות והוא מצליח להיכנס אל עובי הקורה ולהגיש עזרה וסיוע.

  באם הנכם פועלים בנושא נחלה, או זקוקים לסיוע משפטי בנושא מורכב זה, פנו אל משרד עו"ד שדה ושות',  שנוסד בשנת 2002 ע"י עוה"ד רן שדה ועו"ד שושנה שדה. לצוות המשרד ניסיון רב בתחום והתמחות מיוחדת בנושאי מושבים וקיבוצים וכלל עסקאות במסגרת דינים אלה.

   ייעוץ ראשוני וקביעת פגישה

   08-9415022

   או מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

    נא בחרו את סוג הפנייה >>
    להסדרה או בירור חובפונה חדש, יעוץ ראשוני

    הוצאה לפועל

    שדה ושות' – משרד עורכי דין, נוטריון ומגשרים מטפל עבור לקוחותיו בלשכות ההוצאה לפועל השונות...

    המשך קריאה

    ייפוי כח מתמשך

    מסמך ייפוי כוח מתמשך מהווה בסיס לעתיד טוב יותר עבור האדם המבקש שיהיה לו צד...

    המשך קריאה

    תכנון ובנייה

    בכל תהליך בנייה של פרוייקט נדל"ן, בין אם זה למגורים ובין אם זה לבניית משרדים...

    המשך קריאה