blank blank blank

צור קשר

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא עלות

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

  שיקים חוזרים

  לצערינו רבים נתקלים מדי יום בעגמת הנפש של שיק שחזר. אין כמעט עסק במדינת ישראל שלא מצא את עצמו עומד מול שוקת שבורה של שיק של לקוח שלו שחזר.

  הסיבות הנפוצות להחזרת שיקים הם:

  • "אין כיסוי מספיק" – אכ"מ, ,קרי פשוט אין כיסוי מספיק לסכום השיק בחשבון הבנק.
  • "מוגבל", כלומר ניתן שיק מחשבון שהוגבל על ידי הבנק.
  • סיבות טכניות.
  • הוראת ביטול עקב העדר תמורה מלא או חלקי.

  מי שמוצא עצמו עם שיקים חוזרים מנסה לגבות את סכום השיק בד"כ ע"י פניה יזומה לחייב לרוב טלפונית או במכתב. ואולם אחוז הצלחות הגבייה במקרים כאלה נמוך ביותר. במקרים אלה אנו מסייעים לבעלי העסקים לגבות את חובם באמצעות גבייה משפטית כשתהליכי הגבייה של שיקים חוזרים במשרדנו כוללים פתיחת תיק הוצאה לפועל מיידת כנגד החייב ובמקביל ביצוע אינטנסיבי של ניסיונות גבייה טלפוניים.

  בתום 30 יום מהמצאת האזהרה לחייב מוטלים על נכסי החייב עיקולים ואם ניתן אף מבוצעים עיקולים לפני מתן אזהרה וזאת על מנת להפתיע את החייב כך שלא יספיק להבריח נכסים. במידת הצורך אנו מבצעים איתור מלא ומדוייק של החייב באמצעות משרד חוקרים פרטיים מורשה מטעם משרד המשפטים.

  במסגרת טיפול בהוצאה לפועל אנו מפעילים אמצעי גבייה שהועמדו על ידי החוק לרשות הזוכה כנגד החייב, למשל הטלת עיקולים, עיכוב יציאה מהארץ ועוד. הכל כדי לאלץ החייב להגיע עם הזוכה להסדר בדבר תשלום החוב.

  בסופו של דבר אנו מגיעים להסדר עם החייב לגבי מלוא חובו ואם לא ניתן לבצע הסדר, אנו גובים את החוב באמצעות מימוש העיקולים שהוטלו על רכושו.

  לקוחותינו, בלחיצת כפתור במחשב, מקבלים דרך האינטרנט בתקשורת מאובטחת דיווח מלא ומעודכן עם פירוט ספציפי על הפעילויות שנערכו בעניין גביית צ'קים חוזרים שהוא העביר למשרדנו לגבייה. באמצעות דיווחים שוטפים אלו יכולים לקוחותינו לעקוב מקרוב בצורה ממוחשבת אחר ההתקדמות של פעילותנו בתיקם כנגד החייב שכן השקיפות היא נר לרגלינו וחשוב שלקוחותינו יהיו מעודכנים "און ליין" בפעילות הגבייה ומצב התיק.

   מידע נוסף בנושא

   גביית שיקים חוזרים

   אחד מאמצעי התשלום המקובלים ביותר הם שיקים. רבים בעיקר חברות, ארגונים, עסקים וגם לקוחות פרטיים, עושים בהם שימוש משום שזהו אמצעי קל לתשלום. התופעה של שיקים שחזרו או בעגה המשפטית שיקים שחוללו, גורמת לרבים לפנות אל ההוצאה לפועל על מנת לפרוע אותם. חשוב לציין כי שיקים שחוזרים הם שיקים שבד"כ אין להם כיסוי. משמע אין מספיק כסף בחשבון הבנק על מנת לשלם את הסכום הכתוב על השיק. במידה ושילמו לכם כסף באמצעות שיק והשיק חזר, כדאי מאד שתצרו קשר עם עורך דין שמתמחה בגביית שיקים חוזרים, ויטפל מול הוצאה לפועל, על מנת שאת הכסף תוכלו לקבל בצורה קלה ומהירה.

   גביית שיקים חוזרים – למה שיקים חוזרים?

   ניתן למנות סיבות רבות לכך שהשיק חזר. ניתן לחלק זאת למספר סיבות עיקריות: סיבות שקשורות לבנק, לחשבון הבנק, סיבות טכניות, סיבות שקשורות בחייב.

   סיבות טכניות:

   העדר חתימה של בעל השיק.

   העדר חתימה של בעל החשבון.

   שיק שהוצג לאחר חצי שנה מהפירעון.

   שיק שהופקד טרם זמנו.

   לעיתים ישנם שיקים ששוכבים זמן רב אצל המוטב לעיתים קרובות הם שוכחים למסור אותו ואז הבנק לא מעוניין לפדות אותם.

   עורך דין גביית שיקים חוזרים

   על מנת לגבות את השיקים שחזרו, נפנה אל בעל השיקים. אם במידה והוא לא יעמוד בתשלומם, בכל זאת נפתח תיק בהוצאה לפועל. עזרת עורך דין המתמחה בנושא, שמצליח בעזרת שיטות מוכרות יותר ופחות לדאוג כי החייב יצליח לשלם בקלות את כל השיקים שחזרו לבנק, נדרשת במקרה זה. חשוב שהמוטב יקבל את סכום השיקים במיוחד כשעניין תשלום שיקים הוא מוכר. יש לציין כי רבים סובלים מנוכלים שמנצלים שיטת תשלום זו. מעוניינים להשיב את כספכם? פנו עוד היום אל משרד עו"ד שדה ושות'. הצוות המנוסה שלו, ישמח לעמוד לרשותכם בכל עניין.

   סיבות שקשורות בחייב

   החייב נתן הוראת ביטול לשיק, למשל מכיוון שטוען לפגמים בסחורה שגילה בדיעבד.

   סיבות שקשורות לחשבון הבנק:

   אין מספיק כסף בחשבון הבנק. כתוצאה מכך אין כיסוי לשיק.

   חשבון מעוקל.

   חשבון מוגבל.

   עורך דין שיקים חוזרים

   שיקים חוזרים הם מחזה נפוץ בציבור הישראלי, ניתן לראות כי רבים טוענים במיוחד אחרי תקופת הקורונה, כי ישנם שיקים שלא כובדו על ידי הבנק. קיים מגוון רחב של סיבות שבגללן שיקים חוזרים. ביניהן ניתן למנות  סיבות כמו עיקול חשבון הבנק, חוסר כסף בחשבון שמביא לאי כיסוי הצ'ק, חשבון מוגבל, בעיות טכניות שונות כדון חתימות חסרות, אי מילוי נכון או מדויק של פרטי הצ'ק, בעיה בתאריך ועוד. במאמר זה נתייחס אל השאלה האם כדאי לפדות את השיקים החוזרים באופן עצמאי או לבקש עזרה של עורך דין, התשובה תעזור לרבים במיוחד אלו שנמצאים בבעיה זו. עורך דין שיקים חוזרים, מנוסה בכל הנוגע לנושא זה.

   גבייה על ידי אדם מקצועי

   רבים מבין האנשים שחייבים להם כסף, מנסים לאתר את בעל השיק. ניתן לאתר את פרטיו של בעל השיק במייל בטלפון או אפילו ברשת האינטרנט. חשוב לציין כי רבים מנסים לבקש ממנו בדרכים חוקיות יותר ופחות את התשלום, לרוב הם לא חווים הצלחה ולעיתים הם מנסים דרכים שעלולות לפגוע בהם בסופו של דבר.

    

   גבייה באמצעות עורך דין שיקים חוזרים

   ישנם הסבורים כי פנייה לעורך דין שיקים חוזרים תעלה יותר מסכום השיק, אך הם לא יודעים כי פנייה זו משתלמת במיוחד, שכן לעורך הדין יש מגוון גדול של שיטות על מנת להשיב את הכסף ללקוח, על ידי פניות לחייב וכן הפעלת הגבלות מכח החוק.

   לעורך דין מנוסה בתחום, יש את האפשרות להיכנס בקלות ובמהירות אל המחשב ובעזרת אמצעים שונים וכניסות לאתרים ומקורות מידע ייחודיים על פי דין, למצוא את בעל השיק. עורך הדין  משתמש בשיטות חוקיות שונות שהאדם הפרטי לא יודע אותן וגם אין לו גישה אליהן.

   עורך דין שיקים חוזרים יכול גם להתחקות אחר ההכנסות של החייב ולדאוג שישלם את הכסף גם אם החשבון מעוקל, זאת על ידי נכסים רבים שיש ברשותו או מניות של חברה או דירות. ברוב המקרים אם לא בכולם, עורך דין טוב ומנוסה, מצליח לגבות את השיקים בקלות ובמהירות ובדרך חוקית מהאדם הפרטי ולכן יש לשקול בחיוב לשכור את שירותיו של משרד העוסק בתחום. כזה הוא משרד עו"ד שדה ושות'. פנו אל צוות המומחים שלו, שיעשה הכל במסגרת החוק על מנת שתקבלו בהקדם את כספכם.

   ייעוץ ראשוני וקביעת פגישה

   08-9415022

   או מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

    נא בחרו את סוג הפנייה >>
    להסדרה או בירור חובפונה חדש, יעוץ ראשוני

    נכס יקר במיוחד

    קרקע בישראל היא נכס יקר ערך. נחלה היא נכס יקר במיוחד, ובנוסף כזה שמשפיע במידה...

    המשך קריאה

    איש מקצוע משפטי בתחום מושבים

    החיים במושב יכולים להיות חיוביים מאוד מבחינות רבות - שקט, מרחבים פתוחים, הזדמנויות כלכליות וגם...

    המשך קריאה

    להשקיע תשומת לב לגבי אופן חלוקת הנכסים

    רוב בני האדם משקיעים משאבים רבים כדי לנהל את החיים שלהם בהתאם לראות עיניהם ולשיקולים...

    המשך קריאה