blank blank blank

צור קשר

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא עלות

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

  הפקעות קרקע

  משרד עו"ד הפקעות מקרקעין

  מהי הפקעת מקרקעין? אם יש ברשותכם נכס אשר רשות ציבורית, כגון עירייה, כופה עליכם את מכירת הקרקע, כדאי לכם לפנות בהקדם למשרד עו"ד הפקעות מקרקעין. ברוב הפקעות המקרקעין הרשויות המבצעות את פעולת ההפקעה מנסות להגיע לשטח הגדול ביותר במחיר הנמוך ביותר. בהתנהלות ציבורית לא סבירה יש לטפל בערכאות המשפטיות, ולכן פנייה לעורך דין, המתמחה בדיני הפקעת מקרקעין, יכולה להחזיר לבעל הקרקע את הזכויות המגיעות לו ולעיתים אף לבטל את ההפקעה של השטח.

  פניה למשרד עו"ד הפקעת קרקעות

  לפני שאתם פונים למשרד עו"ד הפקעת קרקעות, כדאי שתכינו את כל המסמכים הרלוונטיים לקרקע שברשותכם. האם יש לכם נסח טאבו על שמכם? האם הנכס הוא בבעלות של כמה אנשים? חשוב להגיע מוכן עם כל המסמכים והפרטים לגבי הגוף או הרשות אשר דורשת להפקיע את הקרקע מכם.

  עו"ד הפקעות מקרקעין מחיר

  כמה עולה שירות של עו"ד הפקעות מקרקעין? המחיר נקבע לפי כל מקרה לגופו ובעת הפגישה עם משרד עו"ד הפקעות מקרקעין, תקבלו הצעת מחיר רלוונטית למקרה שלכם.

  איך אני מונע הפקעות מקרקעין לנכס שברשותי?

  אם יש לכם נכס הרשום על שמכם והוא בשלבי הפקעה על-ידי רשות ציבורית, מומלץ לכם לפנות למשרד עורכי דין המתמחה בתחום לקבלת ליווי משפטי. משרד עורכי הדין רן שדה ושות' בעל ניסיון רב בתחום הפקעות מקרקעין על-ידי רשויות ציבוריות. חשוב לדעת כי הדיונים בבית המשפט יכולים להפוך את הקערה על פיה ולהגדיל את הפיצוי שלכם או אף לבטל הפקעה במקרים מסויימים.

  משרד עו"ד הפקעות מקרקעין מקצועי ומנוסה – משרד עורכי הדין רן שדה ושות'

  תהליך ההפקעה של הנכס שלכם גורם לכם לחששות? גם אם הוחלט כי השטח יופקע מידכם אתם יכולים לדרוש פיצוי הולם אשר יספק את רצונכם. צוות משרד עורכי הדין רן שדה ושות' מלווה לקוחות במקרים של הפקעת קרקע כבר מעל 15 שנה. על מנת שתוכלו להגיע מוכנים לדיונים החשובים בבית המשפט, אתם יכולים לפנות כבר עכשיו למשרד עורכי הדין רן שדה ושות' ולקבל ליווי אישי ומקצועי מצוות המשרד. אם בחרתם במשרד עורכי הדין רן שדה ושות', תדעו שתקבלו ליווי אישי מהטובים ביותר.

  עורך דין קרקעות

   מידע נוסף בנושא

   הפקעת מקרקעין

   כדאי לדעת כי קרקע שנמצאת בבעלות של אדם פרטי, לעיתים עלולה לעבור לידי המדינה בהליך הפקעה: התנאי הראשון הוא הפקעה למטרה ציבורית כמו בניית מחלף או כביש במקום שהבית נמצא בו. התנאי השני הוא מתן פיצויים לנפגע שהוא בעל הקרקע. , לעיתים נגרם עוול לאזרח הקטן שצריך לוותר על הקרקע שלו למרות שזמן רב יעבור עד שיבנה  המחלף שבגללו בית זה פונה. מאמר זה יעזור לרבים להכיר את הנושא הזה של הפקעת מקרקעין ולקבל את כל המידע.

   מהי הפקעת מקרקעין?

   הפקעת מקרקעין היא רכישה כפויה של קרקע בבעלות פרטית על ידי המדינה ותשלום של פיצויים לאדם הנפגע. תשלום זה מגולם בדמות פיצויים לבעל הקרקע הפרטית על ידי רשות מוסמכת. הקרקע נמכרת בכפייה לגוף המפקיע לצורך מטרה ציבורית. ישנם חוקים ישראליים המתייחסים לתחום זה. פקודת הקרקעות למשל, מסמיכה רשות מקומית לרכוש קרקעות פרטיות בדרך של הפקעה לצורך הקמת כביש חדש או מחלף. על פי החוקים, שר האוצר ושר התחבורה, מאצילים את האחריות הכבדה הזו, למשל לרשות מקרקעי ישראל או לרכבת ישראל או לנתיבי ישראל.

   מה נחשב למטרה ציבורית?

   הפקעת מקרקעין למטרות ציבוריות, לעיתים אינו אלא שם מכובס לגזל קרקעות בבעלות פרטית. לאנשים רבים חשוב להכיר את החוקים שמכריחים אותם להיות מנושלים מהקרקע שבבעלותם או מביתם, למען מטרות ציבוריות. רבים חושבים כי מדובר על תוואי של רכבת קלה, בניית מקום ציבורי, תוואי של כביש ועוד.

   יחד עם זאת, לא כל ראש מועצה יוכל להחליט כי הוא מקים בית ספר על שטח פרטי. על מנת שהמטרה תחשב כמטרה ציבורית עליה לעמוד בשלושה תנאים:

   התנאים להפקעת מקרקעין:

   על מנת לעמוד בהגדרות של מטרה ציבורית, יש לעמוד בשלושה תנאים:

   1. חייבים להראות צורך ציבורי מסוים על הקרקע הזו דווקא.
   2. יש להראות קשר ישיר בין המקרקעין לייעוד הקרקע כמטרה הציבורית.
   3. יש להראות כי אין דרך אחרת על מנת לבנות את הרכבת למשל, אלא רק על ידי הפקעת השטח, הרכבת אכן יכולה לפעול.

   עורך דין קרקעות

   אחת הרכישות הגדולות והחשובות ביותר היא קניית בית מעבר לכך שכדאי לשכור את שירותיו של סוכן נדל"ן על מנת לא ליפול בפח. חשוב ביותר לשכור את שירותיו של עורך דין קרקעות עורך דין זה יעזור לכם לסכם את חוזה הקנייהעל מנת שתוכלו לשמור היטב על הזכויות שלכם. . הוא מתמחה בניהול עסקאות שונות כך שאתם לא תפסידו מין העסקה עורך הדין יצליח בקלות ובמהירות רבה להגיע  להסכם בור הלקוח בכל רכישת נכס או עסקה בתחום זה.

   אילו נושאים מטופלים במסגרת דיני מקרקעין?

   דיני מקרקעין הם תחום נרחב שמתעסק בכל הנושאי של נכסי דלא ניידי מכירת דירה קניית דירה ועוד. כמו כן הוא מתעסק גם במבנים אחרים שנמצאים על פני הקרקע ודינם כמו למשל חנויות וכו'.

   : שטרות מכר, הפקת נסח טאבו , ארנונה, השכרת קרקעות ועוד. ורישום זכויות בטאבו כל אלו ועוד נושאים רבים שהמשותף להם שכולם קשורים לדיני מקרקעין . עורך דין קרקעות יכול לטפל בנושאים אלו באופן מוצלח במיוחד.

   מהם תחומי אחריות של עורך דין קרקעות?

   תחומי האחריות של ערך הדין קרקעות תלויות לפי החוקים השונים שבכל מדינה ומדינה לעיתים ישנן מדינות שוות שמחייבות עורך דין קרקעות בכל מעמד של חתימה על הסכם מקרקעין כל שהוא. אולם גם במדינות שבהן אין חובה חוקית לדבר רצוי מאד שעורך דין ילווה את העסקות אלו הליווי הזה חשוב ביותר לשני צדדים הן לקונה והן למוכר.

   הוא אחראי לשמור על הזכויות של הלקוח לוודא כי הנכס הנרכש בסופו של דבר רשום בטאבו והניירת שלו חתומה כנדרש הוא יכול ללוות בעיות חוקיות שנמצאות בניירת של הנכס ולתקן אותן מבעוד מועד. עורך דין קרקעות יעזור לרבים מכם לרכוש או לקנות את הדירה עצמה ולדאוג לכך כי העסקה תתקבל על ידי שני הצדדים.

   הפקעת קרקע

   זכות הקניין היא אחת הזכויות הבסיסיות של כל אחד מאזרחי המדינה. זוהי למעשה אבן בסיס בכל חברה מתקדמת. יחד עם זאת יש גם מקרים שבהם זכות זו מתנגשת באינטרס ציבורי מובהק. במצב כזה, הרשויות עשויות להפקיע קרקע מסוימת מידי בעליה החוקיים – וזאת על בסיס פקודת הקרקעות ו/או על בסיס חוק התכנון והבנייה. בישראל מתרחשות לא מעט הפקעות על רקע צרכים ביטחוניים, ובאופן טבעי למדינה שמתפתחת בקצב מהיר מאוד, בין השאר כתוצאה משיעור הילודה הגבוה מאוד, ישנם מקרים רבים שבהם הפקעת קרקע נועדה לאפשר סלילת כביש חדש, הקמת תחנת רכבת או תשתיות חיונית אחרת. משרד עורכי דין שדה ושות' מסייע לבעלי קרקעות שעומדות בפני הפקעה או הופקעו לשמור על זכויותיהם.

   איך עורך דין מיומן עשוי למנוע הפקעת קרקע?

   * עיכוב בלתי סביר – אם נוצר שיהוי משמעותי בין מועד ההפקעה לבין מימוש התוכנית שעבורה נלקחה הקרקע מבעליה, עורך דין מנוסה עשוי להוביל לביטול ההפקעה. בהקשר זה חשוב להכיר את המושג "שיהוי בלתי סביר" שאינו חד-משמעי אלא נתון להכרעת בית המשפט.

   * זניחת המטרה שלשמה בוצעה ההפקעה – בית המשפט לא ממהר להתערב בהליכים תכנוניים, אבל במקרים שבהם הרשות המקומית זונחת את המטרה שעבורה בוצעה הפקעת הקרקע, היא עשויה להתבטל.

   * הטלת ספק בצורך הציבורי – על-מנת להפקיע קרקע נדרשת עמידה ב-3 תנאים: צורך ציבורי ספציפי ומוגדר, זיקה למקרקעין הספציפיים וכורח המציאות, כלומר אין חלופה לאותה קרקע עבור מימוש אותה מטרה ציבורית. עו"ד מיומן שיצליח לערער על אחד מ-3 התנאים יוביל לביטולה של ההפקעה.

   בקיאות מעמיקה וניסיון בהתנהלות מול הרשויות

   משרד עורכי דין שדה ושות' הוקם לפני כ-20 שנה ע"י עורכי הדין רן שדה ושושנה שדה. הפקעות הן אחד מהתחומי המומחיות של צוות המשרד, אשר אמון גם על התנהלות מושכלת מול הרשויות הרלוונטיות וגם על הופעה בפני בתי המשפט על-מנת לבטל הפקעת קרקע או לחילופין להוביל למצב שבו ניתן לבעל או בעלת הקרקע פיצוי הולם וגבוה במיוחד. השירות ניתן על בסיס בקיאות מעמיקה ומתאפיין בנחישות רבה.

   ייעוץ ראשוני וקביעת פגישה

   08-9415022

   או מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

    נא בחרו את סוג הפנייה >>
    להסדרה או בירור חובפונה חדש, יעוץ ראשוני

    נכס יקר במיוחד

    קרקע בישראל היא נכס יקר ערך. נחלה היא נכס יקר במיוחד, ובנוסף כזה שמשפיע במידה...

    המשך קריאה

    איש מקצוע משפטי בתחום מושבים

    החיים במושב יכולים להיות חיוביים מאוד מבחינות רבות - שקט, מרחבים פתוחים, הזדמנויות כלכליות וגם...

    המשך קריאה

    להשקיע תשומת לב לגבי אופן חלוקת הנכסים

    רוב בני האדם משקיעים משאבים רבים כדי לנהל את החיים שלהם בהתאם לראות עיניהם ולשיקולים...

    המשך קריאה