blank blank blank

צור קשר

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא עלות

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

  מה אסור להוצאה לפועל לעקל לכם?

  עיקול רכוש הוא החרמה באופן זמני של משכורת או של רכוש השייך לאדם שחייב כספים, עד שישלם את החוב או עד שהתביעה נגדו תוסר. עיקול הרכוש מתבצע במסגרת תהליכי הוצאה לפועל, ובמסגרתו ניתנת למדינה הזכות לעקל נכסים מוחשיים כמו רכב או מכשירי חשמל וכן נכסי מקרקעין כמו דירה הרשומה על שם החייב או זכויות מקרקעין אחרות שרשומות על שמו.

  "לי זה לא יקרה", אומרים אנשים רבים בהקשר לנושא של עיקול רכוש בפרט והוצאה לפועל בכלל, אולם למעשה כמעט כל אחד עלול בנסיבות מסוימות לפתוח את הדלת למעקלים: נהגים שלא שילמו דו"חות לאורך שנים; אנשים שעברו תאונות עבודה ואינם מסוגלים לשלם הוצאות כמו עו"ד אובדן כושר עבודה וחוות דעת רפואיות; אפילו אנשים שפשוט לקחו במשך שנים הלוואות על גבי הלוואות ללא יכולת ממשית לעמוד בהחזרים

  אלה הדברים שאסור לעקל

  החוק אמנם מאפשר לעקל רכוש כאמצעי ללחוץ על חייב לשלם את חובו, ובכל זאת יש מספר פריטים שלא ניתן לעקל, לרבות מזון המיועד לחייב ולבני משפחתו, וחפצים וציוד המיועדים לשימוש חיוני שלו ושל בני משפחתו (כגון בגדים, ציוד רפואי, כלי אוכל). גם חיות מחמד אסור לעקל.

  פריטים מסוימים אסורים בעיקול אלא אם כן החוב המדובר בהוצאה לפועל נוצר על ידי רכישתם – ואז החוק כן מתיר לעקל אותם. בין הפריטים הללו ניתן למנות תשמישי קדושה, נכסים חיוניים לחייב ולבני משפחתו כמו רכבים, מכשירי חשמל, בעלי חיים ואפילו נכסים הנחוצים לאדם נכה כמו רכב ייעודי לנכים ועזרי נגישות דוגמת מכשירי שמיעה וכלבי נחייה.

  בנוסף יש מספר מוצרים ומכשירים שלא ניתן לעקל מתוך תפיסה לפיה בסיסיים והכרחיים למחייה. לפיכך אם מגיעים מעקלים לביתו של חייב, עליהם להותיר בבית לפחות טלוויזיה, מחשב, מדפסת, טלפון ומכונת כביסה – ובלבד שהשווי שלהם אינו חורג מערכי שווי מסוימים הקבועים בחוק.

  גם סכומי כסף מסוימים מוגנים מפני עיקול. ביניהם ניתן למנות דמי מזונות, שכר עבודה בגובה מסוים עד גובה פטור מעיקול (אינדיבידואלי לכל חייב) וקצבאות מן המוסד לביטוח לאומי.

  נקלעתם לחוב וחוששים מעיקול? פנו לעורך דין!

  לכאורה במצב בו נקלע אדם לחוב שהוא מתקשה להחזיר, הוא עשוי לחשוב שהדבר האחרון שהוא צריך עכשיו הוא לשכור עורך דין הוצאה לפועל ולשלם לו שכר טרחה – אולם ההיפך הוא הנכון. עורך דין המתמחה בנושאי הוצאה לפועל ופשיטת רגל יכול לסייע לכם להיחלץ מן הבוץ באופן יעיל ומהיר תוך מזעור הנזק שייגרם לכם למינימום האפשרי.

  זכרו: עיקול רכוש ועיקולי משכורת וחשבון בנק הם רק חלק מן הסנקציות שיכולות להיות מוטלים על חייבים, לצד צו עיכוב יציאה מן הארץ או מגבלות על רישיון הנהיגה. לכן חשוב לבצע את הפנייה לעורך הדין בשלב כמה שיותר מוקדם על מנת להימנע מסיבוכים נוספים ופגיעה ממשית באיכות החיים.

   ייעוץ ראשוני וקביעת פגישה

   08-9415022

   או מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

    נא בחרו את סוג הפנייה >>
    להסדרה או בירור חובפונה חדש, יעוץ ראשוני

    נכס יקר במיוחד

    קרקע בישראל היא נכס יקר ערך. נחלה היא נכס יקר במיוחד, ובנוסף כזה שמשפיע במידה...

    המשך קריאה

    איש מקצוע משפטי בתחום מושבים

    החיים במושב יכולים להיות חיוביים מאוד מבחינות רבות - שקט, מרחבים פתוחים, הזדמנויות כלכליות וגם...

    המשך קריאה

    להשקיע תשומת לב לגבי אופן חלוקת הנכסים

    רוב בני האדם משקיעים משאבים רבים כדי לנהל את החיים שלהם בהתאם לראות עיניהם ולשיקולים...

    המשך קריאה