blank blank blank

צור קשר

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא עלות

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

  ייפוי כח מתמשך \ צוואות וירושות

  עורך דין רן שדה ממשרד 'שדה ושות' – משרד עורכי דין, נוטריון ומגשרים מוסמך לערוך ייפוי כוח מתמשך ומעניק ללקוח יעוץ בעניינים הרכושיים, הרפואיים והאישיים הכרוכים בייפוי הכוח המתמשך; ועורך את ייפוי הכוח המתמשך עבור הלקוח. כמו כן המשרד עוסק באופן שוטף בצוואות וירושות לרבות הקשר לייפוי כוח מתמשך.

  ייפוי כוח מתמשך הוא הליך משפטי שמאפשר לכל אדם בגיר (מעל 18) הנמצא במצב בריאותי מודע, לאשר לצד שלישי לעשות בשמו פעולות באופן שהוגדר במסמך. ההליך הזה חדש יחסית ונולד מתוקף תיקון 18 בחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות. התיקון בחוק מאפשר את שינוי המצב החוקי הקודם, בו לאדם שאיבד יכולות קוגניטיביות או פיזיולוגיות, היה מתמנה בהליך משפטי בבית המשפט אפוטרופוס שהיה הופך לסמכות המחליטה היחידה הפועל בהתאם לאינטרסים של האדם ולאו דווקא בהתאם לרצונותיו, שמטבע הדברים אין ביכולתו לדעת מה הם. באמצעות ייפוי כוח מתמשך יכול אדם לוודא שרצונותיו בניהול ענייניו האישיים או הכלכליים יכובדו גם אחרי שאיבד את היכולות הקוגניטיביות והפיזיולוגיות. ייפוי הכוח הינו מתמשך משום שהוא נערך ונחתם כשהאדם בריא וצלול, מופקד אצל האפוטרופוס הכללי שבמשרד המשפטים, ונכנס לתוקפו רק לאחר שמתברר שהאדם אינו מסוגל עוד לדאוג לענייניו.

  לחזות את הנולד

  ככול שהרפואה מתקדמת ותוחלת החיים עולה יש יותר אנשים מבוגרים שבשנות חייהם האחרונות שוקעים להתדרדרות דמנטית ואלצהיימר. בדרך כלל תהיה תקופת ביניים בה החולה עדיין מספיק כשיר ובהיר כדי להבין את העתיד. התיקון החדש מאפשר לו להתוות מראש את אופן הטיפול בו, ניהול ענייניו וכיוצא בזה, כשהוא עדיין במחשבה צלולה ולא להישען רק על רצונו הטוב של האפוטרופוס. זה אולי נראה כמו עניין פעוט, אבל עבור אנשים רבים זה שינוי משמעותי מאוד. אחד הדברים שמאפיינים אותנו כבני אנוש הוא הרצון לשלוט בחיינו כמה שניתן – ייפוי כוח מתמשך הוא בדיוק האמצעי שמאפשר את זה, וטוב שהמחוקק העמיד את הכלי הזה בידי הציבור.

  חשוב לציין שהכלי הזה של ייפוי כוח מתמשך נועד לשרת לא רק מבוגרים שאובחנו בשלבים הראשונים של מחלת אלצהיימר או תהליכים דמנטיים אחרים; גם אנשים צעירים שלקו במחלות ניווניות קשות כמו ALS עושים בו שימוש ומבטיחים שקולם יישמע גם בשעה שכבר לא יוכלו להשמיע אותו באופן ברור ונהיר. למעשה, מדובר בכלי שפתוח גם בפני אנשים בריאים, שפשוט לא אוהבים הפתעות בהמשך הדרך ורוצים לכסות את עצמם על כל מקרה שלא יהיה.

  מסמך משפטי עדין ורגיש

  אחרי שזה נאמר, חשוב לציין שייפוי כוח מתמשך הוא אחד המסמכים המשפטיים הכי רגישים שיכולים להיות. מדובר במסמך משפטי שצריך להיות משורטט ביד אמן, באופן שייקח בחשבון כמה תרחישים. מצד אחד המסמך צריך לשקף באופן המדויק והבהיר ביותר את רצונו של הלקוח; מצד שני הוא צריך לייצר מנגנונים שלא יחשפו אותו לסכנות ולניצול לרעה.

  מסיבה זו, משרד המשפטים הסמיך מספר מוגבל של עורכי דין שמוסמכים לבצע את ההליך הזה, אחד מאותם עורכי דין מובילים הוא עורך דין רן שדה ממשרד 'שדה ושות' – משרד עורכי דין, נוטריון ומגשרים'.

  צוואות וירושות

  'שדה ושות' – משרד עורכי דין, נוטריון ומגשרים', עוסק באופן שוטף בליווי לקוחותיו הזקוקים ליעוץ בנושא צוואות וירושות; ובפרט מהותה של צוואה והשלכותיה של צוואה על נכסיו והתחייבויותיו של אדם, תוך סנכרון עם תחומים אחרים רלוונטיים כמו ייפוי כוח מתמשך.

   ייעוץ ראשוני וקביעת פגישה

   08-9415022

   או מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

    נא בחרו את סוג הפנייה >>
    להסדרה או בירור חובפונה חדש, יעוץ ראשוני

    נכס יקר במיוחד

    קרקע בישראל היא נכס יקר ערך. נחלה היא נכס יקר במיוחד, ובנוסף כזה שמשפיע במידה...

    המשך קריאה

    איש מקצוע משפטי בתחום מושבים

    החיים במושב יכולים להיות חיוביים מאוד מבחינות רבות - שקט, מרחבים פתוחים, הזדמנויות כלכליות וגם...

    המשך קריאה

    להשקיע תשומת לב לגבי אופן חלוקת הנכסים

    רוב בני האדם משקיעים משאבים רבים כדי לנהל את החיים שלהם בהתאם לראות עיניהם ולשיקולים...

    המשך קריאה